آیا می دانید نظافت محل کار راندمان کاری را تا چندین برابر افزایش می دهد؟!!!!!

نظافت محل کار در برخی از مواقع از نظافت منزل نیز مهم تر است. دلیل این اهمیت مدت زمانی است که ما در محل کار خود می گذرانیم. معمولا افراد بیشتر زمان خود را در محل کار هستند. بنابراین قرار داشتن در یک محیط تمیز از یک طرف باعث جلوگیری از بیماری آن ها می شود. از طرف دیگر یک محیط تمیز دارای دکوراسیون و نحوه ی چیدمان استاندارد باعث افزایش بازدهی کاری افراد خواهد شد. سرعت دسترسی به کتاب، کاتالوگ، کارت های ویزیت و هر چیز دیگری در شرکت افزایش می یابد.
در کنار این ها ما نیاز داریم تا در نگاه اول کسب و کار خود را به مشتری معرفی کنیم. این برداشت و نگاه فرد، به اولین برخورد او با شرکت ما بستگی دارد. زمانی که مشتری یا شریک تجاری برای اولین بار وارد شرکت می شود، اگر با یک محیط تمیز و خوش چیدمان مواجه شود، قطعا دیدگاه متفاوتی نسبت به شرکت پیدا خواهد کرد.

 

نظافت محل کار

اهمیت یک محل کار تمیز : ضروری برای ایمنی

هنگامی که کارمندان در یک محیط کثیف کار می کنند ، ممکن است متوجه همه خطرات نشوند. نا مرتب بودن و عدم قرار داشتن وسایل در محل درست، ایمنی را کاهش داده و امکان بروز سانحه را افزایش می دهد. به گفته اداره ایمنی و بهداشت شغلی، هر چیزی در محل کار، ممکن است باعث آسیب شود. خطر شغلی معمولاً در اثر بی توجهی از طرف کارفرما یا عدم آگاهی کارگران ایجاد می شود. هنگامی که دفتر یا محل کار تمیز نیست ، ممکن است احتمال مخاطرات تا چندین برابر افزایش یابد.
به عنوان مثال ، اگر تجهیزات کار در امتداد مسیرهای حرکتی قرار بگیرند، ممکن است کارگران و کارمندان در صورت حرکت در آن مسیر یا سقوط برخی از تجهیزات آسیب ببینند. بنابراین باید آن ها را در محل های صحیح و استاندارد قرار داد. اگر جعبه ها به درستی روی هم نباشند، ممکن است روی یک نفر بیفتد و باعث ایجاد آسیب شود. کارفرمایان باید محل کار را ایمن نگه دارند و به کارگران و کارمندان خود برای جلوگیری از آسیب کمک کنند. برای این کار نیاز به رعایت برخی از استانداردها در نگهداری و نظافت محل کار وجود دارد. کلیه تجهیزات، از جمله تجهیزات ایمنی شخصی، در محل های کارگاهی باید در مکان های تعیین شده قرار گیرند.

 

اهمیت یک محل کار تمیز : ضروری برای سلامتی

برای مثال در فصل زمستان که بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا شیوع پیدا می کند، نیاز است تا محیط همواره تمیز و ضد عفونی باشد. این کار باعث می شود تا احتمال انتقال بیماری در بین افراد و کارکنان کم شود.
طبق گفته های کیمبرلی کلارک ، اتاق های استراحت تقریبا 20،951 میکروب در هر اینچ مربع دارند. قسمت هایی از اتاق استراحت که بیشتر در تماس افراد قرار می گیرند ، از جمله درب ، دستگیره، اجاق مایکروویو و سینک ظرفشویی بیشترین تعداد میکروب را دارند. ممکن است کارفرمایان بخواهند این مکان ها را به طور مکرر و روزانه در فصل آنفولانزا تمیز کنند.

یکی دیگر از خطرات شایع سلامتی در محل های کار قارچ ها هستند. طبق نظر اداره ایمنی و بهداشت شغلی قارچ ها می تواند بر روی سلامت کارکنان اثرات منفی بگذارد. قارچ می تواند میلیون ها اسپور را در هوا آزاد کند و می تواند باعث بیماری های تنفسی شود. به همین دلیل، اداره ایمنی و بهداشت شغلی، دارای استانداردهای سختگیرانه ای است که از کارفرمایان خواسته تا از رشد آن ها در محیط کار جلوگیری کنند. معمولا در شرایط گرم و مرطوب رشد این موجودات بیشتر می شوند. بنابراین ضروری است تا کارفرمایان به طور مرتب محل های کار و فعالیت کارکنان را تمیز نگه دارند. همچنین کارفرمایان ممکن است بخواهند سیستم های تصفیه هوای داخلی را به صورت دوره ای تعویض کرده یا تمیز کنند، تا اطمینان حاصل شود که از شیوع قارچ ها جلوگیری شده و سلامت کارکنان و کارگران حفظ خواهد شد.

بنابراین نظافت محل کار یک فرآیند بوده و باید به عنوان یک الزام برای موفقیت در کسب و کار به آن نگاه کرد. دلیل این اهمیت آن جا بیشتر دیده می شود که یک کارخانه، یک کارگاه تولیدی یا یک شرکت با مواد حساسی که با سلامت افراد در ارتباط است، سر و کار داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که یک شرکت تولید کننده مواد غذایی، یک رستوران یا کترینگ ، یک کارگاه تولید کننده مواد بهداشتی خود با حجمی از زباله و آلودگی درگیر باشد، در این صورت این آلودگی ها قطعا به غذا یا مواد مصرفی دیگری که به دست مصرف کننده خواهد رسید، منتقل می شود.
در نتیجه ، یک محل کار کثیف یا غیر بهداشتی ممکن است بر بهره وری کارگران، سلامت مصرف کنندگان و … تأثیر بگذارد. اگر کارمندان در هنگام کار دچار آسیب یا بیماری شوند، ممکن است نتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند. این کاهش کارآیی ممکن است باعث شود فرصت ها از دست برود و خطاهای اضافی رخ دهد.

 

شرکت خدماتی

انواع شرکت نظافتی تهران چگونه فعالیت می کنند

در شهر بزرگی مانند تهران انواع و اقسام خدمات به شکل های مختلف ارائه می شود. اما معمولا انتخاب یک سرویس کامل که تمامی نیازها را در آن حوزه خاص فراهم کند، کمی نیاز به تحقیق دارد. کار نظافت معمولا دشوار بوده و با توجه به بالا رفتن هزینه ها استفاده از یک نیروی خدماتی به صورت ثابت نیز معمولا مقرون به صرفه نمی باشد. مدیران شرکت ها می توانند با یک شرکت نظافتی در تهران مانند دنیای نظافت هماهنگ کرده و از آن ها بخواهند تا در زمان های مورد نیاز نیروی نظافتچی خانم و نیروی نظافتچی آقا را بر اساس نیاز برای آن ها ارسال کند.
یک شرکت نظافتی علاوه بر نظافت شرکت ها و ادارات، به موسسات مختلف دولتی و خصوصی خدمات ارائه می دهد. معمولا این کار در کنار سایر فعالیت ها است. برخی شرکت های نظافتی علاوه بر موارد فوق کارهایی چون ارائه خدماتدر مجالس و تشریفات، باربری و حمل اجسام شرکت ها و منازل و … را در برنامه ی کاری خود دارند. بنابراین می توان کارها را به شکل کاملا حرفه ای در این حوزه به آن ها واگذار نمود.
تمیز کردن این محیط های بزرگ، کارخانه ها و شرکت ها، کارگاهای تولیدی، کف های سختمان و سایر محل ها علاوه بر تجربه و تخصص و استفاده از افراد با تجربه، معمولا به دستگاهای خاصی نیاز دارد. تمامی این موارد در کنار هم توسط یک شرکت نظافتی معتبر فراهم خواهد شد.

بنابراین با این انتخاب:

  • یک شرکت یا هر نوع محل کاری، زیبایی، نظافت و وجهه ی خود را حفظ می کند
  • از دشواری ها و مسئولیت های مربوط به نظافت کاسته می شود
  • در هزینه ها صرفه جویی می شود
  • راندمان کاری افراد افزایش یافته، احتمال بیماری در بین آن ها کاسته می شود.

 

نظافتچی شرکتی

مدت زمان نظافت محل کار

نیاز به حضور مرتب یک نظافتچی زبده به صورت روزانه و یا دوره ای همواره در یک شرکت دیده می شود. نوع شرکت ها و ابعاد آن ها بر روی مدت زمان تاثیر می گذارد.
ممکن است افراد زیادی در یک محیط کاری مشغول به فعالیت نباشند، اما به هر حال رفت و آمد در آن وجود دارد. و این ارتباط با دنیای بیرون یعنی راه ورود آلودگی به محیط وجود دارد. هرچند این محیط کار خیلی کوچک باشد یا خیلی بزرگ، افراد زیادی در آن کار کنند یا افراد کمی مشغول فعالیت باشند. هیچ یک از این موارد مانع از نیاز به نظافت کامل نمی شود. اما منظور از نظافت کامل چیست؟ معمولا رفت آمد در محل کار زیاد است و مانند نظافت منزل نمی توان به جارو و گردگیری روزانه اکتفا نمود.
محل کار در واقع یک محل عمومی است، بنابراین نیاز به نظافت کامل داریم یعنی تمام محل های عمومی و حتی دور از چشم نیز باید با دقت تمیز شوند.
نظافت محل کار نیاز به حضور فرد نظافتچی در شرکت دارد. اما زمان آن بستگی به نوع زمانبندی مدیریت شرکت دارد. شما می توانید انتخاب کنید که افراد در چه زمانی در شرکت حضور داشته باشند. قبل از حضور افراد و کارکنان در شرکت، در زمانی که کارکنان در شرکت حضور دارند و یا پس از پایان ساعت کاری شرکت.

اما پیشنهاد ما بر اساس تجربه در این حوزه به شما چیست؟ حضور نظافتچی قبل یا بعد از ساعت کاری باعث می شد تا محیط قبل حضور افراد کاملا تمیز شود. در این صورت سرویس های بهداشتی و توالت، میز و صندلی ها و کف ساختمان در زمان حضور افراد کاملا تمیز است. اما در زمان حضور کارکنان، حضور نظافتچی می تواند کمکی در کار افراد اختلال ایجاد کند. برای مثال تمیز کردن میزهای افراد یا جارو زدن زیر پای آن ها و پشت میزها کمی سخت خواهد شد. از طرفی زمانی که بخواهیم زمین را تمیز کنیم، شستشوی آن سطح زمین را خیس می کند، که هم ممکن است فرد زمین بخورد و هم این که جای پای افراد روی آن بماند. بنابراین پیشنهاد ما نظافت بعد یا قبل از شروع زمان کاری است.
از افراد و نیروهای نظافتی روزانه یا نیروی نظافتی به صورت هفتگی می توانید برای نظافت و تمیزکاری محیط داخلی شرکت استفاده نمود. اما بهتر است که با توجه به یک برنامه دقیق و بلند مدت عمل شود. به این معنی که با انتخاب یک برنامه دقیق و از قبل مشخص شده ی ماهانه با شرکت های نظافتی هماهنگ کنید. در این صورت بر اساس زمانبندی افراد در محل حضور پیدا می کنند. بنابراین نگرانی در مورد نظافت در محیط های اداری به همین راحتی مرتفع خواهد شد.