نظافت و جایگاه آن در دنیای امروز

نظافت منزل تنها بخشی از فرآیند گسترده ی نظافت است. امروز نظافت در دنیا جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. خیلی از افراد به این جمله اعتقاد دارند که نظافت از ایمان است. بنابراین بر پایه ی این اعتقاد افراد به نظافت بسیار اهمیت می دهند.

اطمینان از این که امور نظافت منازل، ادارات و یا هر جای دیگری به خوبی انجام می گیرد، تنها در سایه ی استفاده از نیروهای نظافتچی خانم و آقای مجرب و متخصص شکل خواهد گرفت. شرکت دنیای نظافت یکی از شرکت های قدیمی، مورد اعتمادی است که در تمامی نقاط تهران دارای شعبه می باشد. شعب مختلف این شرکت در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز استان در تمام طول شبانه روز آماده ی خدمت رسانی به همشهری های عزیز می باشد.

افرادی که به عنوان پرسنل در این شرکت فعالیت می کنند از یک روند گزینشی مشخص عبور کرده و توانایی ها و تخصص آن ها بررسی می شود. بعد از این مرحله افراد تحت آموزش قرار می گیرند تا از همه جهت افراد متخصص مورد استفاده قرار گیرند.

دنیای نظافت

بنابراین شهروندان می توانند با خیالی آسوده، از پرسنل شرکت دنیای نظافت در منزل یا محل کار خود استفاده نمایند. امروزه با پیشرفت علم و سطح دانش افراد در جامعه، همه به این مهم واقف هستند که یکی از علل بیماری و شیوع عدم رعایت نظافت و بهداشت است. بنابراین نظافت و رعایت تمیزی محیط اطراف باعث می شود تا علاوه بر داشتن یک حس خوب، بیماری ها را خود و خانواده دورکنیم.

نظافت منازل مقوله ای است  که به خصوص برای خانم ها حائز اهمیت است. این مورد کمی به روحیه آن ها نیز باز می گردد. با نظافت خانه روح و روان آن ها جلا پیدا کرده و احساس خوبی پیدا می کنند. همراه با نظافت و پاکیزگی منزل آرامش در همه جا جاری شده و بهداشت و سلامت افراد دچار مخاطره نخواهد شد. هم بهداشت روح و هم بهداشت جسم و جان فراهم می شود.

سال هاست که به دلایل مختلف، افراد نظافت و امور خدماتی منزل خود را به شرکت های معتبری که در این حوزه فعالیت دارند واگذار کرده و با خاطری آسوده به سایر کارهای خود می رسند.

دلیل این مورد نیز این است که شرکت های نظافتی در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن نظات منازل مسکونی و ساختمان های اداری و .. را انجام می دهند. خروجی کار آن ها نیز یک محیط کاملا تمیز و ضد عفونی شده است.

چرا از نظافتچی برای نظافت منزل و ادارات استفاده می کنیم؟

شاید مهم ترین دلیل این موضوع مشغله هایی باشد که افراد شهرنشین در زندگی روزمره خود دارند. مورد بعدی که خیلی به چشم می اید بزرگ بودن منازل است. که در کنار آن باید نظافت راه پله ها و پارکینگ و .. را هم به آن ها اضافه کرد. بنابراین این تنوع و حجم کار و در کنار آن نبودن زمان کافی، معمولا افراد را ترقیب می کند تا برای نظافت منازل و ساختمان های خود از نظافتچی ها، خدمتکار یا سایر افراد کمک بگیرند. از طرفی چون نمی توان هر فردی را به ساختمان خود راه داد و به او اعتماد کرد می بایست از شرکت های معتبری که برای این مورد از افراد متخصص و مورد اعتماد استفاده می کنند، کمک بگیریم.

نظافت منزل

یکی از دلایلی که افراد ترجیح می دهند تا از نیروهای نظافتی استفاده کنند این است که کار نظافت علاوه بر این که یک کار تخصصی است، نیروی بدنی خاص خود را هم می خواهد. خیلی افراد برای این کار ساخته شده اند و خیلی از خانم ها نیز توان جسمی و حتی روحیه ی این همه تمیزکاری را ندارند. بنابراین ترجیح می دهند تا افرادی که با روش های خاص خود در کوتاه ترین زمان این کار را انجام می دهند، کار نظافت را برعهده بگیرند.

بنابراین برخی از افراد اصلا به روش نظافت صحیح با صرف انرژی کم آشنایی ندارند. معمولا افراد نمی دانند که از کجا باید شروع کنند، چگونه نظافت کنند، از چه وسایل یا شوینده ای برای این کار استفاده کنند. روش نظافت در و پنجره و سرویس های بهداشتی را نمی دانند. نظافتچی ها این کار را برای افراد خانه و به خصوص خانم ها راحت می کنند.

هر فردی در زندگی خود دارای توانایی، تجربه و تخصص خاصی است. با کمک گرفتن از یک نظافتچی می توانیم تمام تجربه وتوانایی که در طی سال ها کسب نموده است را به خدمت بگیریم. یکی از مواردی که علاوه بر نظافت بر روی روحیه افراد تاثیرگذار است، تغییر در چیدمان وسایل و جا به جا نمودن آن هاست. یک فرد حرفه ای می داند که چطور این وسایل را جا به جا کند تا به آن ها آسیب نرسد و چطور آن ها را تمیز کند تا مانند روز اول بدرخشند. بنابراین برای تمیز کردن سرویس ها از شوینده های خاص خود استفاده می کنند و برای نظافت سایر نقاط منزل ا ز سایر شوینده ها کمک می گیرند.

شستشو و نظافت منزل شامل چه خدماتی است؟

شستشو و نظافت منازل شامل خدماتی مانند موارد زیر است:

شستشوی سرویس های بهداشتی و حمام . شستشوی سرویس ها توسط نیروهای خدماتی که تجربه سال ها فعالیت در این حوزه را دارند، به بهترین شکل انجام می شود. این افراد با توجه به تجربه از بهترین و مرغوب ترین شوینده ها استفاده می کنند تا به سرویس ها آسیبی وارد نشود. بنابراین علاوه بر تمیز و براق شدن سرویس ها آن ها ضدعفونی نیز می شوند. از آن جایی که سرویس های بهداشتی و حمام محل مرطوب و نمناکی است، جایگاه رشد میکروب ها بوده و نیاز به توجه و نظافت مستمر و همیشگی دارد.

خدمات نظافت منزل شامل جارو زدن و تی کشیدن خوب و دقیق است که در صورت نیاز باید از مواد شوینده بر روی زمین نیز استفاده نمود. نظافت آشپزخانه از مهم ترین و حساس ترین محل ها می باشد.

نظافتچی خانم

دلیل این مورد نیز این است که بهداشت آشپزخانه با سلامت تک تک افراد خانه در ارتباط است. از طرفی تمیز کردن این فضا به دلیل تجمع چربی ها و مواد غذایی مختلف، گرد و غبار ترکیب شده با چربی ها  و .. بسیار دشوار است.

 • تمیز کردن کابینت ها
 • شستن ظروف داخل آن ها
 • چیدن وسایل داخل آن ها به صورت مرتب
 • شستن ظروف و تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه
 • تمیز کردن اجاق گاز با مواد شوینده بهداشتی
 • همه ی موارد فوق جزء فرآیند تمیز کردن محیط آشپزخانه می باشد.

شستن لباس ها و اتو کردن و جا به جایی آن ها هم جزء خدمات نظافتی می باشد. پاک کردن شیشه های داخلی و گردگیری وسایل منزل به صورت حرفه ای یکی دیگر از مراحل می باشد. استفاده از حوله ها و دستمال های جرم گیر و مرغوب که به این وسایل آسیبی وارد نکند، یکی از نکات اساسی در این حوزه کار می باشد.

پاک کردن لوسترها و چراغ ها و تمیز کردن کمدهای لباس، کشوها، کتابخانه و تابلوها بخشی دیگر از خدمات نظافت منازل می باشد. تمیز کردن بالکن، جاکفشی داخل منزل نیز جزء این وظایف می باشد. یکی دیگر از کارهایی که معمولا انجام می گیرد، چیدن مبل ها، میز نهارخوری، تمیز کردن زیر آن ها و گرفتن گرد و غبار از پشت و روی آن ها می باشد.

نظافت دقیق، به بهترین شیوه و در اسرع وقت جزء وظایف یک فرد متخصص در این حوزه است. بنابراین باید این گونه امور را به شرکت های معتبر که دارای پرسنل مورد تایید و متخصص هستند، واگذار نمود.

 

روند سفارش خدمات نظافت خانه چگونه است؟

امروزه با تکنولوژی های جدید و پیشرفته، کار برای همه ی افراد راحت تر شده است. در گذشته اگر فردی نیاز به نیروهای خدماتی و نظافتی و .. داشت، کار زیادی راحتی در پیش نداشت. اما امروزه با بازدید از سایت ها و آگهی های تبلیغاتی یا استفاده از اینترنت و اپلیکیشن های مختلف، می توان به راحتی به افراد متخصص در این حوزه دست پیدا کرد. برای این نوع امور نیاز است تا با چند کلیک ساده، رزرو خدماتی مانند نظافتچی، خرید کالاها و لوازم شوینده و .. را انجام دهیم.

نظافت راه پله، خانه تکانی و نظافت شرکت ها، دفاتر کار و ادارات و کلیه امور مربوطه را می توان با رزرو اینترنتی انجام داد. سفارش خدمات نظافتی می تواند از طریق تلفنی نیز انجام گیرد. برای دستیابی به شماره تماس ها می توان از آگهی های تبلیغاتی کمک گرفت. اما معمولا زمانی که افراد متخصص از شرکت ها به محلی ارسال می شوند، کار خوب آن ها یک نوع تبلیغ محسوب می شود. افراد همان پرسنل نظافتچی با تجربه را که دفعات قبلی در محل حاضر شده را درخواست می کنند. معمولا کارفرما از او بخاطر رضایتی که دارد درخواست حضور مجدد در محیط را می کند.

پس در کنار روش های مدرن و جدید، برخی هنوز از روش های قدیمی استفاده می کنند. یک کار خوب همیشه یک تجربه خوب را برای افراد به همراه دارد. در مقابل برای شرکت ها نیز کار مجدد را در پی خواهد داشت. پس تجربه کارهای نظافتی برای مشترکین خود یک روند سفارش محسوب می شود. از طرفی همین تجربه خوب گاهی اوقات از سوی دوستان، آشنایان و همسایگان حس شده است. بنابراین آن ها بخاطر این که در تجربه ی قبلی خود یک نیروی خوب، قابل اعتماد، خبره، تمیز و سریع را در محل داشته اند، به دیگران نیز این فرد را توصیه می کنند.

افرادی که خدمات نظافتی را انجام می دهند، چون مطلوب و مورد تایید مشتری ها می شوند. به صورت ثابت برای آن ها رزرو شده و باقی خواهند ماند.این مورد باعث می شود تا هماهنگی های بعدی به راحتی و سریع تر انجام شود. این رویه باعث می شود تا افرادی که برای امور منازل ارسال می شوند از آن جایی که با کارهای مشتری به طور کامل آشنایی دارند، کار خیلی سریع و دقیق انجام شود. این تسریع در امور نیز باعث رضایت افراد می شود و همیشه آن ها همان فرد مورد نظر را به کار دعوت می کنند. کلیه این فرآیند و هماهنگی های آن نیز توسط شرکت ها انجام می گیرد.

 

نحوه تغییر زمان سفارش نظافت ساختمان

در صورتی که به هر دلیلی بعد از ثبت سفارش نیاز دارید تا زمان درخواست سفارش خود را تغییر دهید، باید با تیم پشتیبانی شرکت نظافتی دنیای نظافت تماس حاصل نمایید. بعد از اعلام تاریخ جدید توسط شما روز و تاریخ جدید در سیستم قرار داده می شود.

در زمانی که کارگر آقا یا کارگر خانم جهت نظافت منزل یا محل کار شما در محل حضور دارد، ممکن است به هر دلیل احساس کنید که به زمان بیشتری برای انجام کار نیاز دارید. در این گونه موارد نباید با کارگر مربوطه به صورت مستقیم وارد مذاکره شد. در این صورت شرکت در مورد زمان های اضافه مسئولیتی را قبول نخواهد کرد. در این شرایط باید با شرکت خدمات نظات منزل تماس حاصل نموده و مدت زمان سفارش خود را تمدید نمایید.

 

نظافت منزل فوری به چند ساعت زمان نیاز دارد.

برای پاسخگویی به این موضوع باید متراژ محیط منزل، آپارتمان و یا محل کار شما را بدانیم. البته توجه به این نکته هم ضروری است که افراد میزان خاصی از خدمات را مدنظر دارند. کم یا زیاد بودن سرویس هایی که فرد درخواست می کند نیز بر زمان و در نتیجه هزینه مورد نظر تاثیر خواهد داشت. برای مثال حداقل زمانی که برای نظافت یک شرکت نیاز است 4 ساعت خواهد بود. ولی برای شستشوی دیوارهای یک خانه حداقل، نیاز به 8 ساعت زمان داریم. نظافت فوری یا معمولی میانگین 5 ساعت زمان خواهد برد. تعرفه نظافت منزل نیز بر مبنای این موارد تعیین می گردد.

 

نحوه برخورد با نظافتچی و کارگر شرکت خدماتی نظافت منزل

علاوه بر این که از افراد بر مبنای اصول دقیق مصاحبه به عمل می آید، آن ها تحت آموزش نیز قرار یم گیرند. به آن ها آموزش داده می شود که به چه صورتی با افراد مختلف برخورد داشته باشند. علاوه بر این قوانین خاصی نیر برای این مورد در شرکت وضع شده است که در ادامه به آن ها می پردازیم. دانستن این موارد برای افرادی که می خواهند با شرکت به عنوان مشتری در ارتباط باشند، بسیار کمک کننده خواهد بود.

نحوه برخورد با تاخیر نیروهای خدماتی و نظافتی

هریک از افراد به هیچ دلیلی اجازه تاخیر را ندارند. اگر این مورد اتفاق بیافتد فرد مورد نظر علاوه بر این که جریمه خواهد شد، باید به میزان زمانی که تاخیر داشته اضافه در محل حضور داشته و زمان از دست داده را جبران کند.

کارگر را در منزل تنها نگذارید

همیشه فردی که برای استخدام در شرکت دنیای نظافت انتخاب می شود، از فیلترهای خاصی عبور می کنند. این افراد آموزش های خاص دیده و از بین افراد مسئول و مورد اعتماد که بالاترین میزان رضایت در بین مشتریان را دارا هستند، فرد برای ارائه خدمات ارسال می گردد. اما در با توجه به تمامی این موارد نباید فرد به هیچ عنوان در محل تنها باشد. از طرفی اشیاء قیمتی نیز نباید در دسترس افراد قرار داده شوند.

پرداخت انعام به نظافتچی

با توجه به آموزش های ارائه شده به افراد آن ها هیچ گاه از شما درخواست انعام نخواهند کرد. در صورت گزارش این موضوع به شرکت آن ها اخراج خواهند شد. در مقابل اگر فرد سفارش دهنده خدمات خود اصرار به این کار داشته باشد، این مورد کاملا یک موضوع شخصی است.

عدم رضایت از نظافتچی

این مورد معمولا در ساعت های اولیه مشخص می شود. بنابراین برای این که در زمان خود صرفه جویی نمایید، در همان ساعت های ابتدایی روز با شرکت تماس حاصل نماید. در این صورت پشتیبان شرکت بلافاصله فرد جدیدی را به محل ارسال می کند.

هزینه عیاب و ذهاب نظافتچی

این مبلغ به عهده ی خود فرد خواهد بود مگر این که فرد بیش از ساعت کاری تعیین شده و به صورت اضافه کاری در محل حضور داشته باشد. درنتیجه نگه داشتن فرد تا بعد از ساعت هشت شب نیز منوط به این مورد است که هزینه بازگشت او تا مبلغ 20 هزار تومان توسط مشتری تقبل شود.

تهیه وعده غذایی برای فرد خدماتی

این مورد بر عهده ی خود فرد است. اما اگر برای این مورد برنامه ریزی نمایید، انجام این کار به خود شما بستگی دارد و نشان دهنده محبت شما می باشد.

هیچ فردی به عنوان همراه نباید با نیروی خدماتی به محل مورد نظر بیاید.

این یکی از قوانین شرکت بوده و در صورت مشاهده می توانید از پذیرش فرد خوداری کنید. در اولین تماس با مجموعه مراتب را به اطلاع پشتیبان خود برسانید.

تهیه مواد شوینده بر عهده ی کیست

برای این مورد مشتری باید مواد مورد نظر شیمیایی و بهداشتی را از قبل آماده داشته باشد. از طرفی می تواند از نیروی خدماتی بخواد تا او این وظیفه را برعهده گرفته و مواد را تهیه کند. تمامی این موارد را می توانید از روز قبل با فرد هماهنگ نمایید تا در زمان صرفه جویی شود.

 

نحوه و ترتیب نظافت خانه و آپارتمان چگونه است

با توجه به این که نظر مشتری و صاحب خانه  و تجربه ی شخصی او در این مورد برای ما در اولویت است، قبل از هر چیزی نظر ایشان توسط نظافتچی سوال خواهد شد. در ادامه اگر بخواهید از تجربیات تیم شرکت نظافت منزل برای این مورد استفاده کنید، افرادی که در این گروه آموزش می بینند، با توجه به روش های زیر عمل می کنند.

 

نظافت ساختمان با کمترین هزینه

انتخاب یکی از این دو حالت باز منوط به نظر مشتری می باشد. در روش اول ابتدا آشپزخانه نظافت می شود. دلیل این مورد هم این است که نظافت این محل هم از اهمیت بالایی برخوردار است و هم این که زمان بیشتری نسبت به سایر قسمت های یک خانه نیاز دارد. در ادامه نظافت سالن پذیرایی، نظافت اتاق خواب ها و در انتها نیز نظافت سرویس بهداشتی انجام می شود. از آن جایی که سرویس ها از محل هایی هستند که رفت و آمد در آن ها وجود داشته و مدام مورد استفاده قرار می گیرد، این محل در انتها تمیز می شود. از طرفی اگر خانم در آشپزخانه در ساعات ابتدایی روز مشغول کار باشد. از روش دوم استفاده می کنیم. به این صورت که در این حالت ابتدا اتاق خواب ها و سالن تمیز می شود و بعد در مراحل انتهایی کار نیز آشپزخانه و سرویس بهداشتی تمیز می شوند.

روند و مراحل انجام خدمات نظافتی

همان طور که بیان شد، مراحل خدمات نظافتی برای منزل و ادارات و سایر ساختمان ها متفاوت بوده و با توجه به تجربه و نیاز مشتری مراحل خاصی را می تواند شامل شود. برای مثال برای انجام کارهای نظافتی منزل موارد زیر را باید لحاظ نمود.

 • نظافت لوازم آشپزخانه و کابینت
 • شستن لباس ها و ظرف ها
 • تی کشیدن و شستن کف
 • شستن پنجره‌ها و دیوار‌ها
 • نظافت پذیرایی‌ و نظافت اتاق‌ها
 • شستن سرویس بهداشتی و حمام
 • پاک کردن شیشه‌های داخلی ساختمان

 

ما همه چیز را زیبا می کنیم!

خانه ی هر خانواده ای منحصر به فرد است و به همین ترتیب نیازهای نظافتی برای آنها هم وجود دارد. به این دلیل ما خدمات تمیز کردن و نظافت خانه را متناسب با آن خانه و آپارتمان و نیز سبک زندگی شما انتخاب کرده و انجام می دهیم. شما به ما می گویید چه می خواهید و ما بیشترین و بهترین تلاش خود را برای رفع نیازهای شما انجام خواهیم داد. از نظافت روزانه و معمولی گرفته تا تمیز کردن عمیق و اساسی گوشه و کنار خانه، همه را ارائه می دهیم! ما با توجه به خانه شما، عملکرد مورد نیاز شما و توصیه های خود شما کار می کنیم و مشتریان ما این روش را دوست دارند!

 

چگونه یک نظافت ساختمان و منزل متفاوت را تجربه کنیم

 • نظافت روزانه یک سرویس است. سرویسی که هدف آن تمیز کردن خانه، مطب، شرکت و سایر محل هاست. در این روش برنامه روزانه، هفتگی، دو هفته ای و ماهیانه را برای محل های مسکونی و تجاری ارائه می دهیم.
 • نظافت، پاکسازی ها و تمیزکاری های اساسی برای موارد خاص، جشن ها یا رویدادها، نقل مکان کردن و نیز خانه تکانی ها در فصل های مختلف سال بویژه خانه تکانی در بهار، تخصص ماست.
 • ما همچنین برگزاری و پذیرایی در رویدادهای ویژه و مهمانی ها و نظافت بعد از آن ها را انجام می دهیم.
 • شما می توانید با خیالی آسوده، نقل مکان کردن، اسباب کشی یا جابه جایی های خاص را به ما بسپارید. ما خدمات جدیدی در این مورد و در حیطه ی نظافت ساختمان و منزل در حین جا به جایی به شما ارائه می دهیم.
 • می خواهید خانه خود را بفروشید و می خواهید تمیز، زیبا و عالی به نظر رسیده و بوی مطبوعی در آن جریان داشته باشد؟ با ما تماس بگیرید.
 • استفاده از سرویس خدمتکار حرفه ای؟ بله ما انجام میدهیم!
 • آیا ساختمان خود را برای تعطیلات اجاره می دهید؟ ما دوست داریم ساختمان ها را برای پذیرایی از میهمانان شما زیبا، شیک و آماده کنیم!
 • ما معتقدیم که ارتباطات روشن، یک عنصر اساسی و غیرقابل تعویض خدمات مؤثر در نظافت منازل است. این عنصر اغلب در صنایع خدماتی امروزی از بین می رود. اما هدف ما احیاء آن به بهترین شکال ممکن است. ما همچنین می خواهیم شما با ما راحت بوده و احساس خوبی داشته باشید. هدف ما ارائه خدمات به نیازهای فردی شماست. مطمئن باشید هیچ مشکلی در ارتباط با کارمندان آموزش دیده و حرفه ای ما وجود نخواهد داشت.
 • علاوه بر علاقمندی ما برای یادگیری در مورد آنچه شما در تمیز کاری شخصی محل زندگی خود ترجیح می دهید، ما می خواهیم شما به ما اعتماد کرده و بدانید که کارکنان ما آموزش دهید هستند آن ها همچنین بیمه بوده و یک درصد اگر خسارتی وارد شود، جبران خسارت کارگران را وظیفه ی خود می دانیم!

خدمات نظافت منزل سبز

ما یک سرویس نظافت خانه سبز هستیم و در مورد اهمیت استفاده از محصولات تمیز کننده غیر سمی، طبیعی، و غیر قابل تجزیه که باعث بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان می شوند، بدون ایجاد سموم مضر در خانه یا محیط شما، کاملاً تجربه و آگاهی داریم.

 • عدم استفاده از مواد شیمیایی سمی مضر
 • پاک کردن با بخار
 • حفظ محیط زیست
 • استفاده از مواد غیر سمی مانند آب، صابون زیست تخریب پذیر و بخار
 • عدم استفاده از مواد آلرژیک

محل کار یا منزل را سازماندهی و ساده سازی کنید

این یکی از روش هایی است که می تواند به شما در افزایش فضای داخلی و بهبود بهره وری استفاده از فضاها در ساختمان کمک کند. سازماندهی خانه و دفتر محل کار به صورت حرفه ای انجام می گیرد. برای این کار ما طیف گسترده ای از خدمات ساماندهی را ارائه می دهد. اما چگونه این کار را انجام می دهیم:

ساماندهی منازل مسکونی شامل هر قسمت از آپارتمان یا منزل شما که شامل موارد زیر است: کمد، اتاق خواب، اتاق بازی، اتاق زیر شیروانی، گاراژ، زیرزمین، انباری، اتاق بچه ها، حمام، آشپزخانه و موارد دیگر.

خدمات ساماندهی تجاری عبارتند از: کمک به ساده سازی محیط کار خود با ایجاد مناطق مشخصی که  صرفه جویی در زمان را به همراه دارد و در نهایت باعث افزایش بهره وری و خدمات بهتر به مشتری می شود. در این حالت ما از حداقل فضا برای شما حداکثر بهره وری را ایجاد می کنیم تا به همه ی وسایل و تجهیزات در کمترین زمان دسترسی داشته باشید.

ساماندهی دفتر کار شما با ایجاد و بهبود فضای اداری و کاربری شما، با از بین بردن بی نظمی ها و درهم ریختگی ها و سازماندهی تجهیزات، مبلمان برای ایجاد یک محیط کار مفیدتر است.

هزینه و قیمت نظافت منزل در سال 98

برای تعیین قیمت نظافت ساختمان موارد مختلفی در نظر گرفته می شود. از جمله ی این موارد می توان به انتخاب نظافتچی آقا یا خانم، ساعتی یا روزانه یا کلی بودن خدمات اشاره کرد. راه های متفاوتی برای استفاده از این خدمات وجود دارد شما هم می توانید به یک شرکت خدماتی نظافتی تماس بگیرد یا این که به توصیه ی اطرافیان از افراد و آشنایانی که آن ها قبلا از نحوه ی کار آن ها راضی بودهاند، استفاده کنید. ولی به هر حال هر یک از این دو روش مزایای خود را دارد. اما زمانی که شما از یک شرکت، کارگر خدماتی را به کار دعوت می کنید، در صورت هر نوع نا رضایتی احتمالی می توانید درخواست جبران داشته باشید. همچنین در این روش قیمت ها مصوب و مشخص است. در کار این موارد افرادی که توسط شرکت ها به خدمت گرفته می شوند. مراحل خاصی را برای استخدام طی می کنند. مدارک مشخص شناسایی توسط آن ها ارائه می گردد. تخصص و هویت این افراد کاملا مشخص است. بنابراین این افراد کاملا قابل اعتماد بوده و در صورت بروز هر نوع مشکل احتمالی همه ی موارد قابل پیگیری است.

نیروی آقا برای نظافت آپارتمان و محل کار ۸ ساعته ۱۲۰.۰۰۰ تومان نیروی آقا برای نظافت خانه و محل کار ۴ ساعته ۸۰.۰۰۰ تومان نیروی خانم برای نظافت خانه ۸ ساعته ۱۳۰.۰۰۰ تومان نیروی خانم برای نظافت محل کار و آپارتمان ۴ ساعته ۹۰.۰۰۰ تومان اضافه کار نظافت محل کار و منزل ساعتی ۲۰.۰۰۰ تومان

اگر از فرد خاصی رضایت دارید می توانید با تعیین کردن وقت های مشخص و قبلی نیروی مورد نظر را برای زمان های خاص خود درخواست کنید. در صورت رضایت شما از یک شرکت خاص می توانید با این شرکت به صورت طولانی مدت قرار داد داشته باشید. بنابراین به صورت هفتگی، ماهانه و یا حتی روزانه می توانند افراد را با توجه به قرار داد شما ارسال نمایند.

چه زمانی نیاز دارید تا از نظافتچی خانم یا آقا برای نظافت منزل خود استفاده کنید

معمولا با توجه به این که هزینه های روزمره خیلی زیاد است برای تمیز کردن خانه نمی توان همیشه از نظافتچی استفاده نمود. برای این منظور می توانید زمان های خاصی را انتخاب کنید. البته که باید مراقبت از سلامتی خود را نیز در نظر داشته باشید. باید بدانید که افرادی که مدام پشت میز می نشینند و کارهای فیزیکی زیادی انجام نمی دهند، در هنگام تمیزکردن منزل مستعد آسیب های مختلف هستند. بنابراین این افراد برای یک برنامه نظافت طولانی مدت نیازمند استفاده از افراد متخصص در این حوزه هستند.

 • زمانی که میهمان دارید و می خواهید خانه کاملا تمیزی داشته باشد.
 • مشغله ی کاری شما به حدی است که مدت زمان زیادی را در محل کار خود هستید و زمان کافی برای تمیز کردن خانه ندارید
 • وقتی که خانه نیاز به تمیزکاری های اساسی دارد مانند خانه تکانی و نظافت شب عید
 • نیاز دارید تا به پدر و مادر خود در نظافت خانه آن ها کمک کنید اما زمان کافی برای این کار را ندارید. برای این منظور می توانید از فرد دیگری اسفاده کنید تا هم وظیفه ی فرزندی خود را انجام داده باشید و هم به کارهای خود برسید.
 • گاهی اوقات کارهای شخصی و عقب افتاده زیادی وجود دارد. برای مثال وقت آرایشگاه دارید، قول هایی که به سایرین داده شده، قرار با دوستان و ..

همه این ها زمانی را برای تمیزکاری ها باقی نمی گذارد. در چنین شرایطی است که نیاز به کمک یک نظافتچی خانم یا آقا دارید که برای این کار باید از افراد و شرکت های معتبر و با سابقه استفاده کنید. افراد متخصص در این مورد در کمترین زمان و با بهترین خروجی به شما کمک خواهند کرد. اگر می خواهید کارها را خود انجام بدهید. یا این که می خواهید از افراد خانواده برای این کار استفاده کنید و یا هر روش دیگری، باید یکسری از موارد و نکات را در نظر بگیرد. برای این منظور به نکات زیر دقت کنید.

تعیین کنید که چقدر می خواهید خانه تمیز شود و این که چقدر برای این کار زمان دارید.

این مورد به شما کمک می کند تا یک زمان بندی درست و دقیقی داشته باشید. باید برای تمیز کردن بر اساس زمانی که دارید وقت بگذارید. معمولا افرادی که مشغله ی کاری زیادی دارند باید روزانه زمان کوتاهی را برای تمیز کردن کنار بگذارند و هر روز بخش کوچکی از محل زندگی خود را تمیز کنند. آن ها هیچ وقت زمان مورد نیاز برای تمیز کردن را پیدا نمی کنند. بنابراین نباید این کار را پشت گوش بیندازند تا زمانش فرا برسد. بنابراین باید حداقل روز نیم تا یک ساعت را به این کار اختصاص بدهند وگرنه روزی چشم باز می کنند و می بینند که این خانه دیگر محل زندگی نیست.

یک چک لیست تهیه کنید

محل شروع و پایان را در چک لیست تعیین کنید. کارهایی را که در یک اتاق خواب، نشمین، سرویس بهداشتی و .. باید انجام بدهید مشخص کنید. سپس برای هر کار برنامه ریزی و زمانبندی کنید. این روش به ویژه زمانی که بیش از یک نفر در کار به شما کمک می کند می تواند در سرعت و دقت کار تاثیر گذار باشد. مراحل تمیزکاری را در چک لیست مشخص کنید. البته این موارد به نیاز و نوع و مقدار تمیز کردن نیز بستگی دارد. برخی از موارد می توانند در چک لیست شما بر اساس نیاز یا محلی که برنامه ریزی شده تا تمیز شود، قرار داشته یا نداشته باشند.

تلاش برای انتقال وظایف

اگر با دیگران زندگی کنید، تمیز کردن خانه نباید صرفا مسئولیت شما باشد! در این حالت بهتر است که با تنظیم یک برنامه تمیزکاری چرخشی، مسئولیت ها را مشخص کرده و بین همه ی اعضای خانه تقسیم کنید. این کار قطعا به مراتب بهتر از این است که تنها تمامی کارها را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که وظایف اختصاص داده شده، متناسب با سن است. به این معنی که کودکان که به مدرسه می روند قطعا می توانند مسئولیت تمیز کردن اتاق خود را بر عهده بگیرند. نوجوانان می توانند گاراژ یا حمام را تمیز کنند و غیره. همچنین باید کارها مساوی تقسیم شوند.

توالت را تمیز کنید

تمیز کردن توالت هرگز کار سرگرم کننده ای نیست، بنابراین بهتر است که آن را در اسرع وقت انجام دهید. برای تمیز نگه داشتن دست خود و جلوگیری از برخورد با خاک و باکتری ها، یک جفت دستکش لاستیکی (نه آنهایی که برای تمیز کردن ظروف استفاده می کنید) همیشه به دست داشته باشید. توالت را با یک اسفنج، فرچه و آب گرم شستشو دهید تا همه چیز را از بین ببرد. زمانی که در حال تمیز کردن با فرچه و اسفنج هستید، اجازه بدهید که آب گرم بر روی سطوح باز باشد.

 

هزینه نظافت منزل بعد از آن، پاک کننده توالت را بر روی سطوح روشویی، وان و در اطراف لبه ها و سایر نقاط مورد نیاز بریزید. بگذارید تا چند دقیقه خیس بخورند تا محلول تاثیر خود را بگذارد. در زمان خیس خوردن، بخارهایی سمی متصاعد می شود. پس محل را ترک کنید و درب و پنجره های سرویس بهداشتی را نیز باز بگذارید. در انتها آن را با یک برس توالت پاک کن تمیز کنید. هنگامی کار شما به پایان رسید، آن را با آب بشوید و سیفون را بزنید.

حمام و وان را تمیز کنید

برای این کار می توانید اگر برس های دستی ندارید، از مایع ظرف شویی برای تمیز کاری استفاده کنید. نوشابه مایعی است که رسوب روی شیرآلات را تمیز می کند. برای تمیز کردن شیشه ها می توانید، نصف فنجان آمونیاک را با هشت قطره صابون ظرف شویی در یک گالون آب ریخته و بعد تمیز کاری را انجام دهید.

اپلیکیشن نظافت منزل

برای دریافت هر یک از این خدمات می توانید از این اپلیکیشن استفاده نموده و یا با استفاده از تلفن های شرکت سفارشات خود را ثبت کنید. در این صورت افرادی را که انتخاب نموده اید، در زمان مشخص شده برای ارائه ی بهترین خدمات در خدمت شما خواهند بود.